return2ozma@lemmy.world to Ask Lemmy@lemmy.world · 18 days agoWhat's something that you used to consider “cheap” that you can’t afford now?message-squaremessage-square237linkfedilinkarrow-up1148arrow-down12file-text
arrow-up1146arrow-down1message-squareWhat's something that you used to consider “cheap” that you can’t afford now?return2ozma@lemmy.world to Ask Lemmy@lemmy.world · 18 days agomessage-square237linkfedilinkfile-text
minus-squareTollana1234567@lemmy.todaylinkfedilinkarrow-up2·18 days agobulk granola, made in person seems quite expensive, rather than buying the pre-packaged from brand names.
minus-squarepdxfed@lemmy.worldlinkfedilinkarrow-up2·18 days agoI didn’t say I make it “in person”, that is their price per pound of bulk granola which, usually, should be the cheapest premade version of something.
bulk granola, made in person seems quite expensive, rather than buying the pre-packaged from brand names.
I didn’t say I make it “in person”, that is their price per pound of bulk granola which, usually, should be the cheapest premade version of something.